top of page

ZUMBA

          Zumba, son derece enerjik ve yoğun bir egzersiz çeşidi! Aerobik hareketler içeren zumba dansı, salsa ve merengue gibi dans stillerinden de bazı hareketler içeriyor. Üstelik, kısa sürede öğrenilebilen zumba dans son derece kolay. Herkesin haftada birkaç saatini ayırarak rahatlıkla uygulayabileceği bu egzersiz hem kalori yakmana yardımcı oluyor hem de eğlenmeni sağlıyor.

Zumbanın Yararları

          Zumba ile zayıflama başta olmak üzere hayatında birçok değişiklik yaşayabilirsin. Fiziksel değişikliklerin
yanı sıra psikolojik anlamda da çok sayıda faydası olan Zumba dansı her yaştan kişiye öneriliyor.

 

İşte Zumba dansının bazı faydaları:

● Kalori yakımına destek olduğu için kısa sürede kilo vermene yardımcı oluyor.

● Genel vücut direncinin artmasında etkin rol oynuyor.

● Koordinasyon yeteneğinin ve ritim algılama becerinin gelişmesine destek oluyor.

● Ruh haline olumlu etkiler sağlayarak sosyalleşmene ve iyi hissetmene yardımcı oluyor.

● Vücut genelinde çok sayıda kasın çalışmasını sağladığı için kas sağlığını korumada etkin rol oynuyor.

● Müzik eşliğinde yapıldığı için oldukça eğlenceli... Ayrıca spora istekli olmayanlar için de teşvik edici niteliğe sahip!

Zumba etkinlikleri arkadaşlarla yapıldığında topluluğa aidiyet hissi oluşuyor ve spora daha kolay adapte olunabiliyor. Bu nedenle imkânın varsa bu dansı arkadaşlarınla birlikte denemelisin.

 

Zumbayı Erkekler De Yapabilir Mi?

          Zumba her yaştan ve her cinsiyetten sporsever tarafından uygulanabiliyor. Vücuttaki etkileri kadında ve erkekte tamamen aynı. Bu nedenle herhangi bir cinsiyet ayrımı olmaksızın yapılabiliyor. Bunun yanı sıra, dünya genelinde çok sayıda erkek Zumba eğitmeni var. Erkekler arasında da her geçen gün hızla yayılan Zumba dansı, keyifli vakit geçirerek egzersiz yapmak isteyen herkes tarafından uygulanabiliyor. Zumba dansında erkek katılımcının az olması kimi uzmanlara göre güvensizlikten kaynaklanıyor.

 

          Covid-19 önlemleri dahilinde açılan grup seanslarımız, kadınlara özel veya karışık gruplar halinde sürdürülmektedir. Dilerseniz size uygun saatlerde özel ders alarak daha hızlı gelişim sağlayabilirsiniz. Kayıt olmak için lütfen iletişime geçiniz.

zumba.jpg
bottom of page